Zabudnuté heslo | Registrácia

Časté otázky a odpovede

Pridanie a úprava inzerátu

Ako si môžem pridať inzerát?

Inzerát môžeš pridať kliknutím na Pridať inzerát v menu na vrchu webu alebo v pätičke, kde si zvolíš sekciu, do ktorej chceš svoj inzerát umiestniť. Ak máš voľný byt alebo dom, ktorý chceš prenajať alebo ponúkaš voľnú izbu či posteľ pre ďalšieho spolubývajúceho, vyber si sekciu Ponúkam bývanie. Ak si naopak chceš dočasne alebo dlhodobo prenajať byt, dom alebo izbu, pretože si nedostal intrák alebo pracuješ ďaleko od domova, inzerát pridaj do sekcie Hľadám bývanie.

Ako upravím svoj inzerát?

Upraviť text, cenu a ďalšie parametre tvojho inzerátu môžeš vykonať po prihlásení do Mojej zóny kliknitím na Moje inzeráty, kde pri predmetnom inzeráte klikneš na tlačidlo editovať.

Ako dočasne skryjem inzerát?

Ak zobrazovanie inzerátu potrebuješ z akéhokoľvek dôvodu nachvíľu pozastaviť, môžeš inzerát skryť po prihlásení do Mojej zóny kliknitím na Moje inzeráty, kde pri predmetnom inzeráte klikneš na tlačidlo skryť.

Inzerát som skryl, ale chcem ho obnoviť - ako na to?

Zobrazovanie skrytého inzerátu obnovíš po prihlásení do Mojej zóny kliknitím na Moje inzeráty, kde pri predmetnom inzeráte klikneš na tlačidlo odskryť. Ak sa tvoj inzerát stále nezobrazuje, uisti sa, či máš pri inzeráte aktivovanú službu zverejnenie inzerátu.

Ako vymažem neaktuálny inzerát?

V prípade že si už našiel bývanie alebo svojich nájomníkov a inzerát už nepotrebuješ, môžeš ho vymazať po prihlásení do Mojej zóny kliknitím na Moje inzeráty, kde pri predmetnom inzeráte klikneš na tlačidlo vymazať.

Zverejnenie a topovanie inzerátu

Kedy sa môj inzerát zobrazí na portáli?

Po vytvorení inzerátu je potrebné aktivovať jeho zverejnenie, v opačnom prípade tvoj inzerát síce evidujeme, ale nepublikujeme ho verejne. Zverejnenie inzerátu na portáli je spoplatnené. Cena zverejnenia ponuky bývania je od 1,50 € v závislosti od doby zverejnenia. Ak bývanie hľadáš, cena zverejnenia tvojho dopytu je od 0,25 €. Dobu zverejnenia si vyberáš priamo pri pridávaní nového inzerátu, alebo ak ide o starší inzerát, môžeš si aktivovať zverejnenie po prihlásení do Mojej zóny kliknitím na Moje inzeráty.

Kedy sa bude môj inzerát zobrazovať prednostne?

Inzeráty sa zobrazujú v poradí, v akom ľudia aktivovali ich zverejnenie, a teda inzerát pridaný pred týždňom bude už riadne ďaleko... Ak chceš, aby bol tvoj inzerát stále na očiach, aktivuj si topovanie inzerátu. Topovanie inzerátu na portáli je spoplatnené sumou od 1,00 € v závislosti od sekcie a doby topovania. Prihlás sa do Mojej zóny, klikni na Moje inzeráty a vyber si inzerát, ktorý chceš topovať.

Ako môžem zaplatiť?

Aktuálne máš možnosť za zverejnenie alebo topovanie inzerátu zaplatiť výlučne cez SMS platobnú bránu, čo je však najrýchlejší a najjednoduchší spôsob platby. Platba prebieha tak, že po odoslaní objednávky ťa presmerujeme na platobnú bránu, ktorá ti vygeneruje unikátny kód. Tento kód je potrebné najneskôr do 10 minút odoslať na skrátené číslo 8877, neskoršie zaslaný kód nebude akceptovaný a platba sa neuskutoční. Po úspešnom zrealizovaní platby budeš presmerovaný/á späť na náš portál, kde dôjde k spárovaniu platby s inzerátom. Vyúčtovanie platby uvidíš následne vo svojej faktúre od mobilného operátora, resp. bude platba odpočítaná od tvojho kreditu, ak využívaš predplatenú kartu.

Budete mi účtovať za služby iba raz alebo pravidelne?

V zmysle Podmienok poskytovania služieb sa zmluva uzatvára na dobu určitú a to na objednaný čas zverejnenia alebo topovania inzerátu. Po uplynutí tejto doby sa zmluva ukončuje, nedochádza k žiadnemu automatickému predlžovaniu ani k účtovaniu ďalších poplatkov. Tvoj inzerát si však stále pamätáme, takže ak ho potrebuješ znova zverejniť, stačí si opätovne aktivovať zverejnenie po prihlásení do Mojej zóny kliknitím na Moje inzeráty.

Ako udelím súhlas so začatím poskytovania služieb?

Ak si pri odosielaní objednávky neudelil súhlas so začatím poskytovania služieb pred uplynutím lehoty na odstúpenie od zmluvy, musíme čakať 14 dní, aby sme mohli začať zverejňovať či topovať tvoj inzerát, pretože v tejto lehote máš v zmysle zákona právo od zmluvy odstúpiť, ak si si to náhodou rozmyslel. Súhlas však môžeš dať pred skončením tejto lehoty, stačí sa prihlásiť do Mojej zóny a kliknúť na Moje objednávky, kde súhlas udelíš kliknutím na príslušné tlačidlo. Po udelení súhlasu budeš automaticky presmerovaný/á na platobnú bránu, kde zaplatíš za objednanú službu. Ihneď po dokončení platby začneme s poskytovaním služby a tvoj inzerát bude zverejnený resp. topovaný.

Moja zóna

Musím sa registrovať?

Registrácia nie je povinná, ale uľahčí ti pridávanie inzerátov, pretože nemusíš dookola vypĺňať svoje kontaktné údaje. V každom prípade, pri pridaní prvého inzerátu dôjde k automatickej registrácií, kedy ti na tvoj e-mail zašleme vygenerované heslo, aby si si neskôr mohol svoj inzerát v prípade potreby upraviť, predĺžiť, topovať či úplne zmazať.

Kde nájdem inzeráty, ktoré som pridal?

Tvoje inzeráty nájdeš po prihlásení do Mojej zóny kliknitím na Moje inzeráty. Tu môžeš vykonávať akúkoľvek manipuláciu s inzerátom - upraviť ho, skryť alebo odkryť prípadne úplne vymazať. Takisto môžeš svoj inzerát opätovne zverejniť, ak už uplynula doba aktívnej služby, príp. topovať, aby bol stále na očiach a nestratil sa v mori ostatných inzerátov.

Kde nájdem objednávky, ktoré som uskutočnil?

Všetky svoje objednávky nájdeš po prihlásení do Mojej zóny kliknutím na Moje objednávky. V prípade, že platba za aktiváciu služby z akéhokoľvek dôvodu zlyhala, môžeš objednávku zaplatiť kliknutím na príslušné tlačidlo. Takisto v prípade, že si pri odosielaní objednávky nedal súhlas so začatím poskytovania služieb pred uplynutím lehoty na odstúpenie od zmluvy, môžeš nám súhlas udeliť kliknutím na príslušné tlačidlo.

Prečo ma portál upozorňuje na nedokončenú aktiváciu služby?

Pridal si inzerát, zvolil si dobu jeho zverejnenia, avšak aktiváciu služby si nedokončil (neodoslal si objednávku) - inzerát sa teraz nezverejňuje na webe, avšak máme ho uložený pre neskoršie zverejnenie. Týmto upozornením ti pripomíname, aby si aktiváciu dokončil, ináč svoj inzerát medzi ostatnými hľadáš márne...

Zabudol som heslo, čo mám teraz robiť?

Heslo, ktoré ti portál vygeneruje, je ťažké (čítaj neprelomiteľné), preto sa občas môže stať, že heslo zabudneš alebo omylom vymažeš e-mail. Pre tieto prípady máme funkciu pre obnovenie hesla, ktorá ti po zadaní e-mailovej adresy vygeneruje a pošle nové heslo.

Môžem si heslo zmeniť?

V tomto momente žiaľ zmena hesla nie je možná, pretože ľudia väčšinou vytvárajú jednoduché t.j. ľahko uhádnuteľné heslá, alebo si na druhej strane vytvoria silné heslo, ktoré potom zabudnú - v oboch prípadoch je teda automaticky generované heslo lepšia voľba, ako z hľadiska bezpečnosti, tak z hľadiska použiteľnosti.